Bohdana Nádas

Tel.: +420 777 557 708
E-mailinfo@terapiecesta.cz
Webwww.terapiecesta.cz

Již několik let pracuji jako akreditovaná terapeutka metody Cesta a zároveň jsem zakladatelka společnosti The Journey ČR s.r.o., která tuto metodu v ČR zastupuje. V České republice patřím mezi terapeuty Cesty s nejdelší praxí a mám za sebou téměř dva tisíce sezení s klienty. Jsem také ko-prezentérkou Brandon u seminářů Cesty pro ČR a SK.

Aktivně pracuji také s osobnostní typologií Enneagram. Znalosti enneagramu předávám v rámci seminářů společnosti Divinitas, kdy předáváme enneagram v jeho nejvyšším potenciálu, ke skutečnému osvobozování z předurčenosti ega.

K Cestě mě přivedla jak jinak než “náhoda”. Dříve jsem pracovala 15 let jako produkční v České televizi, a přestože mě tato práce velmi bavila, můj život připomínal spíše běh, který zastavily až zdravotní problémy. Na Cestu jsem narazila v době, kdy jsem měla pocit, že vlastně žádné „skutečné“ problémy už nemám. Pouze jsem měla pocit, že trochu přešlapuju na místě a chtěla jsem si ověřit, jestli ve mně nezůstaly nějaké nevyřešené záležitosti z minulosti, které by se v budoucnu mohly změnit ve vážnější komplikace.

Už při prvních procesech se mi začaly otevírat věci, o kterých jsem si myslela, že jsou dávno zpracované a vyřešené, a ne jednou jsem byla překvapená, co všechno zůstalo v buňkách uloženo a ovlivňovalo mě. Ještě více překvapující bylo, jak silné tyto emoce stále byly a jak hluboko byly uloženy. Postupně jsem se těchto bloků začala zbavovat a vše do sebe začalo zapadat jako mozaika. Věci se začaly měnit, začaly mizet strachy, které jsem si ani nechtěla připouštět, zmizely obavy z toho, co bude když…. Dodnes vždy žasnu nad neskutečnou moudrostí těla, nad tím, jak k nám dokáže promlouvat, pokud se mu naučíme naslouchat. Cesta mi doslova změnila život a denně cítím vděčnost, že se mi dostala do života a pomohla mi spoustu věcí pochopit. Jsem vděčná i za to, že mě napojila na mnohem větší pokoru k životu, k věcem, k lidem kolem sebe… Cítím se mnohem svobodnější a otevřená všemu novému, co přijde.

Cestu žiju a jsem ráda, že moje zkušenosti mohu předávat dál – ať už formou organizace seminářů a projektů, či osobní prací s klienty. Moje Cesta je rozhodně dobrodružná a doprovází ji daleko více smíchu než slz. Třeba se naše Cesty někdy setkají.

Více informací naleznete na mých webových stránkách.


Přehled absolvovaných seminářů:

 • 2011 – 2012 – mezinárodní akreditovaný intenzívní kurz emočního a sociálního rozvoje v oboru komunikace, lidských vztahů, emoční inteligence, osobnostního rozvoje, Německo, Holandsko    
 • The Journey Intensive and Advanced Skills (Brandon Bays, Nový Zéland, Auckland – 2011, Praha – 2012)
 • Bez Ega, intenzivní terapeutický výcvik enneagramu  (B.Bays, K. Billet, Německo, 2012, Holandsko 2015)
 • Uzdravování vědomou komunikací –  techniky NLP (neuro-lingvistické programování), vliv verbální a neverbální komunikace na naši fyziologii, chování a emoce (K. Billett, Německo, Mnichov, 2012)
 • Junior Kids Porgram (Y. Weeseman, M.van Steenis, UK, London 2012)
 • Enneagram – víkendový seminář s Helen Palmer, zakladatelkou 
 • Radikální odpuštění Colin Tipping  (2013)
 • Enneagram – víkendový seminář s Helen Palmer, zakladatelkou moderního Enneagramu (Praha 2014)
 • The Journey woman  (B.Halifax, A.Schurman, Holandsko 2014)
 • Visionary Leadership –  Kevin Billet, Slovensko, 2015
 • Conscious Coaching Retreat  (Kevin Billet, Holandsko, 2015 – Vědomý koučink)
 • Advanced Communication & Presenting Retreat  (Kevin Billet, Holandsko, 2015 – Pokročilá komunikace & Prezentování)
 • Profesionální koučink podle standardů ICF Mezinárodní federace koučů
 • Enneagram masterclass – pokročilá práce s enneagramem a instinkty (Kevin Billet, Španělsko 2017+2018)
 • Psychologie v praktických aplikacích – Univerzita Karlova Praha, katedra psychologie – ukončeno 2019
 • Life Coaching Masterclass (Holandsko 2019 – intenzivní týdenní seminář Životní koučink)
 • Advanced No Ego (Indie 2020 – 10 dnů intenzivní a hluboké transformační práce s Brandon Bays)
 • 2021: soukromý, hluboce transformační, program s Kevinem Bilettem – manželem B.Bays
 • 2022: No Ego Advanced (7 dnů hluboké transformační práce s Brandon Bays)

Celá Evropa:  http://www.thejourney.com/practitioners.asp

Najdi Cestu k sobě…

Život je jako houpačka. Kolik nálad se u nás vystřídá jen během jednoho jediného dne! Ohnisko: naše pocity! Naše emoce jsou jako malé děti: dožadují se naší pozornosti. My však často máme tendence je krotit a usměrňovat, bojovat proti nim a potlačovat je. Nedovolíme si plně prožít smutek, bolest, stesk, vztek či paniku. Často totiž ani nevíme, JAK!

A tak se motáme v obavách, utápíme v depresích, usínáme v apatii. Výsledek tohoto počínání se může projevit nejen na psychice, ale čím dal častěji také na fyzickém těle: zažívací potíže, chronické bolesti, zlozvyky a závislosti (jejichž cílem je vlastně potlačit nepříjemné emoce), kouření, přejídání se, chronická únava, žárlivost či nedůvěra v lidi, strach, obavy, nízké sebevědomí apod. – všechny tyto problémy mají počátek na buněčné úrovni, kde jsme odmítli cítit skutečnou emoci.