Reference

Daniela Choděrová

herečka

K Cestě jsem se dostala úplně náhodou, přes kamarádku, která ji několikrát absolvovala u terapeutky. Přečetla jsem knížku a zajímalo mě, jak to celé funguje, ale prožívala jsem zrovna dost složité období a nebyla jsem schopná jakékoli práce na sobě, v sobě, sesypal se mi celý svět a já v podstatě hybernovala a čekala, až bude líp. Shodou okolností jsem po nějaké době s tou kamarádkou seděla na kafi a znovu jsme si kromě jiného povídaly i o Cestě. Říkala jsem jí, že přemýšlím o semináři, že mám jako zázrakem celé tři dny volno a že tam bude Brandon Bays osobně a že bych tam chtěla jít, ale že se bojím. Dostalo se mi podpory nejen od mé kamarádky, ale i od báječné Bohdany Nadas a já díky nim absolvovala seminář Intenzivní Cesty. Nikdy na ty tři dny nezapomenu. Bylo to, jako bych se vrátila sama k sobě. Znovu jsem v sobě našla tu zářící bytost, kterou jsem bývala a na kterou jsem v průběhu života zapomněla. Bylo to, jako vrátit se domů.


Vlastina Svátková

herečka

Přesně před 4 lety, v procesu rozvodu, jsem byla na terapii Cesta od Brandon Bays. Na konci sezení jsem měla napsat dopis svému budoucímu Já. Měla jsem slzy v očích, když jsem ten dopis psala: zraněná, zlomená, vyděšená z toho, co bude…v ten moment ještě netušící, že to co napíšu, jednoho dne přesně TAK bude: ,,Mé nejdražší já…bude ti hrozně dobře. Už teď ti je líp, ale to, co tě čeká, o tom se ti ani nesnilo. Budeš se zlobit čím dál míň. Konečně pocítíš, co to znamená zůstat v klidu, ve svém středu, nad věcí. Už tě jen tak něco nepoloží. Nezlomí. Zpomalíš. Jakoby jsi ani nechodila – budeš se vznášet. Možná budeš mít pocit, že tě něco nese. Je to pocit lásky, klidu, vědomí, že vše je jak má. Tvá intuice tě nikdy nezklame. Lásku budeš dostávat i dávat. Budeš mít pocit, že je nekonečná. Budeš pomáhat, léčit, aby se i lidé kolem tebe dostali tam, kde jsi ty. A ty je neodmítneš, když za tebou přijdou. Je to poslání, je to tvoje Cesta.“


Monika Le Fay

spisovatelka a režisérka

Jak už to tak v životě chodí, přála jsem si jít celá léta na seminář Brandon. A najednou k tomu došlo a já jsem byla překvapená, že některá témata mého života spojená s prenatálním obdobím, dětstvím i dospělostí najednou intenzivně ožila, přestože už jsem předtím na nich několikrát pracovala v nejrůznějších kursech a terapiích. Máloco bylo tak silné jako Cesta. Po jejím absolvování jsem se na chvíli ocitla v totálním chaosu, jako by se celý můj svět rozpadl na kusy. Ale říkala jsem si, když už udělat úklid v sobě, tak pořádně. A to se povedlo. Brzo poté jsem zjistila velkou úlevu a příliv energie. Dokončila jsem film, na kterém jsem pracovala osm let a rozhodla se založit školku pro svou dceru. Kromě toho jsem vytvořila webovou stránku, kde chci sdílet „malé zázraky“ a rozhovory s inspirativními lidmi. Ne náhodou je prvním z nich právě Brandon. Její terapie podle mě neslouží k tomu, aby do vás zasela něco nového, co ve vás není, nebo z vás udělala úplně jiného člověka. Pouze a jednoduše uvolní bloky, které sebou zbytečně celý život vláčíte a umožní vám podívat se na váš život z jiného směru a případně dostat odvahu jej změnit. Já jsem ho během půl roku změnila radikálně a je to čím dál tím lepší. Jediné, čím se teď doopravdy zabývám, je žít tak, abych nestála životu v cestě. Díky, Brandon!


Petr Vaněk

herec

Moje Cesta začala doma před naší knihovnou. Hledal jsem knížku Brandon Bays. Nakonec mi jí podala moje žena, která o ní mluvila již před několika roky. U mě ten čas uzrál před rokem touto dobou. Bylo to období bolesti, strachů, stesků, nechuti do života, nedůvěry a spousty černých myšlenek. Po přečtení knihy jsem byl rozhodnut vykročit na svoji Cestu. Vybral jsem si terapeuta a objednal se. S každým sezením jsem se dostával hlouběji až ke strachům, které ve mě úspěšně klíčily už od dětství. V průběhu sezení jsem znovu objevoval důvěru, chuť do života, ale změny se začaly dít i kolem mě. Jeden blízký člen mé rodiny, kterého jsem neviděl asi 15 let, přijal pozvání na moji svatbu. Blízká kamarádka, které jsem ublížil, se mi ozvala sama od sebe po několika letech a to v době, kdy jsem na terapii řešil věci s ní spojené. A tak bych mohl pokračovat, dál a dál. Je na Vás jestli tomu uvěříte a je na Vás jestli se na svoji Cestu vydáte. Toto jsou střípky z mé Cesty. Prošel jsem nepříjemná místa, ke kterým bych se sám nedostal. To, co jsem objevil a poznal, už mi nikdo nevezme, je to moje poznání sebe sama. A já můžu jít dál a žít bez strachů a obav a trápení. Líbí se mi jedna věta, která popisuje celý proces takto: Je to jako byste chtěli vytáhnout leknín z vody. Pod krásným květem se skrývá dlouhý nekonečný kořen a vy musíte tahat opatrně, aby se nepřetrhl.